In Stalhille, bij Jabbeke, is een zwaar gewicht van een voetgangers- en fietsersbrug gevallen. Het blok van 4,5 ton hing zo'n 6 meter boven de brug en dient als tegengewicht wanneer de brug wordt geopend om schepen te laten passeren. Er raakte niemand gewond, maar de balustrade is wel beschadigd.

De Stalhillebrug over het kanaal Brugge-Oostende staat er ongeveer 15 jaar en moet de inwoners van het dorpje Stalhille verbinden met Jabbeke. Bovenop de brug staan gewichten op pijlers van zo'n 6 meter hoog. Wanneer er een schip wil passeren, dan kantelen de tegengewichten om de brug omhoog te houden.

Sinds vanmorgen hangt er 1 tegengewicht minder aan de brug. "Het gewicht is er afgevallen", weet burgemeester Frank Casteleyn (CD&V). "Gelukkig was het vanmorgen vroeg en passeerde er op dat moment geen fietser, voetganger of schip. Er raakte niemand gewond."

Brug gesloten

Ondertussen is de Vlaamse Waterweg ter plaatse gekomen om de brug te onderzoeken. "We weten niet wat de oorzaak is", zegt woordvoerder Geert Weymeis. "Het tegengewicht weegt 4,5 ton en is op de balustrade gevallen. Die is nu zwaar beschadigd. Het tegengewicht ligt op de bodem van het kanaal."

"Alle verkeer van fietsers, voetgangers en schepen is onderbroken. We hebben signalisatie aangebracht en we zullen opnieuw communiceren als we weten hoe lang de herstellingswerken zullen duren", aldus Weymeis.